3.8 C
Скопје
20:37 - 5 декември, 2023

Позната пејачка за малку ќе завршела во харем: Шеик понудил 10 камили да остане во Тунис

Српската пејачка Сања Вучиќ за првпат откри дека во една пригода на нејзината мајка ѝ било понудено богатство во камили за да ја продаде.

Поранешната членка на групата „Ураган“ која ја претставуваше Србија на Евровизија, ги раскажа деталите од својот живот и шокираше од приказната за понудата што нејзината мајка ја добила додека биле на одмор.

„Учев арапски затоа што ми се допадна таа ориентална источна култура. Беше, не дај Боже, кога бев на одмор со мајка ми во Тунис. Кога бев во 6-то одделение, основно училиште, некој шеик понуди 10 камили за да останам таму, но не е тоа причината зошто почнав да учам арапски, туку многу ми се допаѓа таа ориентална култура и откако се обидов да влезам во музичката академија, тие не ме примија“, рекла Сања.

„И како што ќе правам, каде одам, појма немам, инаку ми одат добро јазиците и почнав сама да ја учам арапската азбука и да пишувам и да читам, а потоа беше како ајде и таму ќе одиш. Се запишав во државниот буџет, не го завршив, но сигурно ќе го завршам“, рекла Сања за „Скандал!

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....