17.8 C
Скопје
16:46 - 20 април, 2024

„Ќе славиме и во Србија и на Флорида“: Српската старлета Станија се мажи, нејзиниот партнер ја потврди радосната вест

Српската старлета Станија Добројевиќ и Асмин Дурџиќ ја обновија романсата, а сега се подготвени да ја однесат врската на повисоко ниво.

Имено, Асмин неодамна изјави дека планира да изгради луксузна куќа во која ќе живее со Станија, а сега откри и дека напорно ја подготвува свадбата.

Неговите обожаватели беа загрижени бидејќи тој во последно време е неактивен на социјалните мрежи, а тој објасни дека причината е гала-венчавката што ќе ја приреди наскоро.

– Никој не ми го хакнал профилот, кумот не знаел. Ама јас спремам свадба, па се исклучив малку. Многу работа околу свадбата, таа мора да биде најсилна во Европа и Флорида – напиша Асмин преку својата инстаграм приказна.

Тој за српскиот медиум „Информер“ откри детали околу прославата.

– Се што е поврзано со нашата свадба одлучува Станија. Можам само да кажам дека ќе биде во Флорида и Србија. Ќе ѝ ја исполнам секоја желба на Станија, така ќе биде и кога е венчавката во прашање – вели Дурџиќ, кој не можеше да го открие датумот на венчавката.

Да потсетиме, Асмин неодамна ѝ купи на Станија роденденски подарок од речиси 300.000 евра.

-Животот не собра сосема случајно и од тој момент ништо не е исто. Сега знам за што живеам, сега знам што е вистински живот. Имам само една желба, а таа желба си ти. Овој ден ќе бидам твоја сенка и ќе се трудам се да направам по твоја волја. Секој ваш збор е моја заповед и должност. Те сакам и ми причинува вистинско задоволство. Љубов во очите, радост во срцето и среќа во раката, само тоа сакам да го имате во иднина. Среќен ти роденден љубов моја – напиша тогаш.

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....