13.8 C
Скопје
06:47 - 26 септември, 2023

Идеален пијалак за летните горештини: Фрапучино со сладолед

Состојки:
1 лажичка инстант кафе
1 лажичка шеќер
70 мл вода
70 мл млеко
1 топка сладолед од ванила
1 топка сладолед од карамела
2 коцки кршен мраз
шлаг
цимет
чоколадни трошки

Подготовка:
Водата млекото, кафето и шеќерот ставете ги во шејкер и убаво измешајте ги. Во висока стаклена чаша, ставете го кршениот мраз и топките сладолед. Врз сладоледот исипете го кафето од шејкерот, а на врвот ставете шлаг. Декорирајте со цимет и чоколадни трошки.

Слични објави

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на „Супербол 2024“

Еспресо

Среќен роденден Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс: Парот слави на ист ден

Еспресо
Се вчитува....