10.8 C
Скопје
21:22 - 28 февруари, 2024

(Фото) Вељко Ражнатовиќ со синот отишол во шума да исече бадникова гранка: Сите гледаат што малиот држи в раце

Синот на српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, боксерот Вељко Ражнатовиќ, објави на свој профил на Инстаграм фотографии со синот Жељко.

Имено, Вељко ги почитува традицијата и православните обичаи, а во тој дух се труди да го воспита и својот син.

Затоа и утрото отишол со првородениот син да исече бадникова гранка, како што налага обичајот. Вељко Ражнатовиќ позирал со голема секира во раката, а и неговиот син Жељко држел една, иако многу помала.

Богдана Ражнатовиќ, сопругата на Вељко, го овековечила овој момент и објавила фотографија на својата инстаграм-приказна.

– Среќен бадников ден – напишала Богдана во описот на објавата.

Инаку, Вељко и Богдана го чекаат третиот син, а родителите веќе избрале име за бебето.

Вељко и Богдана веќе имаат два сина, Жељко и Крстан, а третиот ќе се вика Илијан.

Нивното семејство неодамна стана побогато со новиот, четврти член на семејството, малиот Крстан, додека најстарото дете го носи името на покојниот татко на Вељко – Жељко.

Синот на Цец Ражнатовиќ е бескрајно среќен што повторно ќе стане татко, бидејќи секогаш нагласувал дека сака многучлено семејство со најмалку пет деца.

 

Слични објави

(Видео) Јована Јеремиќ провоцира: Ги покажа градите и задникот додека вежбаше

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо
Се вчитува....