19.8 C
Скопје
20:46 - 29 мај, 2024

(Фото) Сѐ пука од луксуз: Погледнете ја вилата на Николина Пишек вредна 1,7 милиони евра

Хрватската водителка Николина Пишек се вселува во вилата вредна 1,7 милиони евра во загрепско Шестине, која ја купила со нејзиниот починат сопруг Видоје Ристовиќ.

Сега таа со своите следбеници сподели како изгледа новиот дом за кој нарача специјален мебел. Вилата е декорирана според најновите трендови, опремена со модерни и луксузни детали, но се уште е во процес на уредување.

Куќата се појави во 2022 година на оглас кој оттогаш е истечен. Вилата има 420 квадрати, отворен простор, и се состои од голема дневна соба, кујна со пристап до базен, три спални соби и простор за персонал. Дворот има 1.460 метри квадратни, се вели во огласот.

„Работа е во тек. Се има, но и уште ништо“, рече Николина и покажа како ќе изгледа гардеробата.

„Мала ноќна работа“, напиша таа во описот додека ја местеше облеката.

Инаку, Николина пред неколку дена откри дека наскоро ја менува адресата.

„Беше доста трнливо и предизвикувачки, со многу тркачи на пат и ќе има секакви ситуации. Следната недела во исто време доаѓа и движечкиот тим, тие ги растовараат работите, а ние се надеваме на ветеното пристигнување на мебелот во вторник Каде и што ќе спиеме за тоа време, што и каде да се тушираме и што да облечеме од која кутија – не знаеме пукања, една многу важна забава на која треба да одам за моите драги пријатели кои слават 20 години постоење и едно патување во Белград за подеднакво драги непријатели, бидејќи после две години добив право да влезам во станот за прв пат преку судовите каде што јас и Уна живеевме десет години“, рече Николина.

Слични објави

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Комплетна артериска рeваскуларизација при коронарна болест на срцето

еспресо

Најважната личност на Цеца се исели од вилата, сега е видена на Дедиње: Не присуствуваше на свадбата на Анастасија

Еспресо
Се вчитува....