19.8 C
Скопје
20:46 - 29 мај, 2024

Саша Поповиќ заврши во болница, директорот на „Гранд“ во количка

Креативниот директор на продукцијата „Гранд“, Саша Поповиќ, поради повреда на ногата заврши во болница, а цело време со него е сопругата Сузана Јовановиќ.

Видно вознемирената сопруга на Поповиќ, Сузана, дала кратка изјава.

– Во болница сум со Саша, ве молам немојте сега – кратко рекла Сузана за српски „Блиц“.

Да потсетиме, како што пренесуваат српските медиуми, Саша доживеал незгода, ја скршил ногата која е во гипс до коленото.

По повод немилата случка, се огласи и „Гранд“ продукција и даде кратка информација за повредата и состојбата на Саша Поповиќ.

„Саша Поповиќ доживеа незгода, кога при паѓање на скалите ја скрши ногата. На Институтот за ортопедија „Бањица“ му беше укажана соодветна помош и му беше ставена лонгета. Тој се чувствува добро и сега е дома. Благодарност до сите за укажаната грижа“, соопштиле од „Гранд“.

Како што дознава српски „Курир“, несреќата се случила во Опатија, а во прашање е десното колено.

 

Слични објави

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Комплетна артериска рeваскуларизација при коронарна болест на срцето

еспресо

Најважната личност на Цеца се исели од вилата, сега е видена на Дедиње: Не присуствуваше на свадбата на Анастасија

Еспресо
Се вчитува....