19.9 C
Скопје
17:57 - 18 мај, 2022

(ФОТО) РОСАНА И ТРУПЧЕ ДОБИЈА УШТЕ ЕДЕН ВНУК: Матео е новата радост во домот, а планот на зетот Џејмс за правење рагби тим полека се остварува

Нашата позната пејачка Росана Сариќ – Тодоровска, попозната само како Росана, од музикото дуо „Маријана и Росана“, близначките кои на публиката ѝ ги подарија најубавите музички хитови пред три дена по втор пат стана баба.

 

Фото: Принтскрин / Facebook

 

Преку социјалните мрежи, Росана ги израдува пријателите и фановите на некогашното музичко дуо дека таа и нејзиниот сопруг, познатиот актер Ѓорѓи Тодоровски – Трупче го добиле второто внуче од нивната ќерка – единица Ивана и зетот Џејмс.

Фото: Принтскрин / Facebook

Пред неколку месеци преку интимна прослава и на интересен начин ќерката Ивана и зетот на Росана, американецот Џејмс соопштија дека малиот Ноах ќе добие братче. Ќерката на Росана и Ѓорги на својот фејсбук – профил објави дека планот на сопругот Џејмс за правење рагби тим полека се остварува.

Фото: Принтскрин / Facebook
Фото: Принтскрин / Facebook
Фото: Принтскрин / Facebook
Фото: Принтскрин / Facebook

Слични објави

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.
Се вчитува....