21.8 C
Скопје
03:31 - 15 јули, 2024

(Фото) Прва фотографија на Анѓелка Прпиќ со ќерката: Актерката сподели неодолив семеен момент

Српската актерка Анѓелка Стевиќ Жугиќ, поранешна Прпиќ се породи во мај минатата година и на свет донесе девојче кое го крсти Чарна.

Анѓелка  и нејзиниот сопруг Марко се трудат својот приватен живот да го држат подалеку од очите на јавноста, а ќерката никогаш јавно не ја разоткриле на социјалните мрежи.

Сепак, актерката сега реши на својот инстаграм-профил да сподели моменти од одморот во Хрватска. Имено, Анѓелка покрај нејзините професионални ангажмани, одлучила да одвои време и да одмори. Актерката меѓу фотографиите сподели една на која ја држи својата ќерка во раце додека гледаат во зебри.

„Одмор – моменти за спомени“, накратко напиша актерката во описот на фотографијата.

Да потсетиме, Анѓелка пред три години и официјално се разведе од поранешниот сопруг Дарио Прпиќ, со кој го има синот Јакша. Актерката не даде изјави за медиумите, а се шпекулираше дека повторно чека момче.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....