3.8 C
Скопје
20:13 - 5 декември, 2023

(Фото) Отстранет муралот посветен на Јована Јеремиќ: Ова е Дорчол, се знае што може тука

Неодамна српската водителка Јована Јеремиќ покажа дека како еден дел од роденденскиот подарок добила мурал со нејзиниот лик на Дорчол. Сепак, како што сега се наведува, тој е отстранет.

Наводно, според српски „Курир“, соседите решиле да го отстранат, а еден од нив се огласил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOVANA JEREMIC (@jeremicjovana)

– „Префарбан е. Жителите на зградата сметаат дека муралот не треба да биде таму. Се организираа и го префарбаа со боја. Тоа е сè што сакам да кажам, не би навлегувал во оваа приказна, ова е Дорчол, знаете чиј мурал може да се одржи“, рече еден жител на Дорчол.

Сепак, Јована многу брзо се огласи на својот инстаграм-профил и откри дека муралот е само преместен на друго место.

„Муралот е преместен. Не е уништен. За сите душегрижници. Ве сакам и сакам да доживеете некој да ви праќа разгледница, а камоли да ви посвет мурал“, напишала Јована во објавата.

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....