Деми Ловато за предозирањето: Живеев во лага дека сум среќна (ВИДЕО)

Американската пејачка Деми Ловато, гостувајќи во подкастот на Ешли Грејем „Pretty big deal“, рече дека пореметувањето во исхраната е една од причините која влијаела на нејзиното предозирање во јули, 2018 година.

Уморна сум од строго вежбање и екстремни диети. Последните неколку години мислев дека го решавам проблемот со пореметувањето во исхрана, но всушност тонев се подлабоко. Симптомите не беа очигледни како порано, но очигледно е дека се работеше за пореметување во исхраната. Кога имате околу себе одредени луѓе кои ви зборуваат како треба да изгледате, тоа дополнително ги отежнува работите – вели Деми.

Деми се предозираше во јули 2018 година и итно беше префрлена во болница, каде се задржа краток период пред да замине на рехабилитација.

Искрено сметам дека токму тоа доведе до се она што се случи во изминатата година. Во моментот кога помислив дека сум излечена, а всушност не бев. Живеев со таа лага и се обидував да го убедам светот дека сум среќна кога всушност не бев – додава Ловато.

Пејачката, во гостувањето кај Ешли Грејем, најави и дека ќе издаде нов албум.

Наскоро ќе издадам нов албум, а потоа ќе му се посветам на менталното здравје – порача Деми.

 

Слични објави

КАРЛЕУША оди во ЗАТВОР? Адвокатите откриле дека ќе заврши зад решетки поради загрозување на безбедноста!

Igor

Се смирија Бред Пит и Џенифер Анистон

Еспресо

ЕМИЛИ ДИКТИРА ТРЕНДОВИ: Би облекле ли ВАКОВ КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ? (ФОТО)

Igor

Поранешната девојка на Дикаприо се фотографираше во бикини – Фановите воодушевени од изгледот по породувањето (ФОТО)

Еспресо

Мадона (60) се однесува како незрела тинејџерка: На сите им беше непријатно да ја гледаат! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Интересни факти за 8 Март, Денот на жената

Еспресо

Остави Коментар

четири + дванаесет =

Слични објави

Никол Шерцингер (40) објави СЕКСИ ВИДЕО ВО БИКИНИ: Пејачката се разголе и покажа со што располага (ВИДЕО)

Igor

Гвинет Палтроу стави маска да се заштити од коронавирусот и даде совети за заштита! (ФОТО)

Васко Спасоски

Хороскоп за 12 јуни 2019: Девиците ќе ги мачи несоница, а вагите ќе научат корисна лекција

Igor

Ѕвезда на Реал покани пејачка од Косово да пее во Бразил

Igor

Ратајковски ја одбележа годишнината со емотивно видео на Инстаграм

Еспресо

РАЗОТКРИЕН МАКРОТО НА СРПСКАТА ЕСТРАДА: Познати личности меѓу клиентите!

Igor