Хју Џекмен му даде поддршка на момчето кое беше жртва на насилство! (ВИДЕО)

Светот беше во шок кога ја виде снимката од момчето Куаден Бејлс кое во солзи беше снимано од страна на мајка му додека објаснува како бил малтретиран во училиштето.

„Сакам да се убијам. Сакам сега да умрам. Сакам некој да ме убие“, збореше момчето облеано со солзи.

За време на снимањето на ова потресно видео, неговата мајка проговори за насилството.

„Ова е тоа што насилството го прави. Сакам луѓето да знаат колку ова не навредува како семејство, сакам да ви дадам до знаење кој е резултатот на насилството. Нова епизода, ново насилство. Се обидуваме да останеме силни колку што е можно, но ова… ова е доказ како насилството влијае врз дете кое сака само да иде на училиште. Ова им се случува на луѓето. Се чувствувам како да сум потфрлила како родител, се чувствувам како целиот систем да потфрлил. Секој ден се случува ова, мака ми е веќе. Ќе изгубиме уште едно дете кое ќе изврши самоубиство поради насилство“; зборува мајката на детето.

Снимката е прегледана повеќе од 10 милиони пати, а се огласи и славниот актер Хју Џекмен на својот твитер-профил и прати порака за јавноста.

„Куаден, похрабар си од своите врсници и што и да се случи, имаш пријател во мене. Ве молам да бидеме внимателни едни спрема други. Животот е доволно тежок, затоа да запамтиме, секоја личност која стои пред нас се соочува со некоја борба, затоа само бидете љубезни“, порача Хју.

Слични објави

Лидија Вукиќевиќ го покажа змиското тело на Занзибар (ФОТО)

Еспресо

Кајли Џенер е новата Ариел! (ФОТО)

Igor

Анастасија Ражнатовиќ со провокативни фотки од Тајланд: Бикинито не може да биде помало, а позата на оградата ги остави мажите без здив (ФОТО)

Еспресо

Како настана култната песна „Eye of the Tiger“ од филмот „Роки“? (ВИДЕО)

Еспресо

Евровизија ја призна ГРЕШКАТА – ТАМАРА е прва според жирито (ФОТО)

Igor

Полански номиниран за 12 француски Оскари, а жените бесни: Му се оддава почит на насилник и педофил!

Еспресо

Остави Коментар

2 + 12 =

Слични објави

Џенифер Лопез има двојничка: Сличноста меѓу оваа девојка и пејачката е неверојатна! (ФОТО)

Igor

Се огласи полубратот на Меган Маркл: Последната желба на татко ни е да го види својот внук Арчи!

Еспресо

Тамара Тодевска се врати на старата пасија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Брена, Цеца и Драгана заедно: Вака порано се дружеле кралиците на турбо-фолкот (ВИДЕО)

Еспресо

Саша Поповиќ се пензионира! Колкава ќе биде неговата пензија?! (ФОТО)

Igor

„Прада“ веќе нема да има попусти на старите колекции

Igor