25.8 C
Скопје
00:10 - 30 јуни, 2022

Амбер Херд стисната во ќош од адвокатката на Џони Деп: Овие две важни прашања ја откриваат лагата на глумицата

По десетдневна пауза, судењето на Џони Деп за клевета против неговата поранешна сопруга Амбер Херд продолжи во понеделник на 16 мај. Во исто време, медиумското внимание резервирано за оваа тема почна да се разгорува и на социјалните мрежи. Една од адвокатите на глумецот, Камила Васкез, ја стисна Херд во ќош, фаќајќи ја (најмалку) два пати во лага.

Имено, за време на вкрстеното испрашување, Херд буквално беше конфузна и збунета. Особено внимание во медиумите и на социјалните мрежи во овие часови се посветува на прашањето за тупаницата со која Деп наводно ѝ го скршил носот на Херд по настанот Мет Гала во 2014 година и на контроверзноста за 7-те милиони долари (добиени за спогодбата за развод) кои актерката требаше целосно да ги донира на две добротворни организации.

Прашањето за скршениот нос

Амбер Херд се најде во неволја за време на вкрстеното испрашување извршено од Камила Васкез кога таа побара од неа да го разјасни прашањето за наводниот скршен нос по Мет Галата во 2014 година.

Васкез покажа неколку фотографии од актерката, гостинка со Џони Деп на емисијата One Night Only, без видлива трага на лицето. Емисијата всушност била одржана вечерта по наводниот напад на Деп и последователно по „распукувањето“ на носната преграда.

Херд тогаш збунето одговори во своја одбрана дека „требаше да видите како е под шминката“.

„Твојот нос не изгледа повреден на ниту една од овие слики, нели?“ Васкез инсистираше со прашања, а Херд одговараше дека вака изгледа благодарение на шминката и нанесувањето мраз кој го намалил отокот и црвенилото.

Сликите, сепак, се чини дека „се согласуваат“ со обвинението, а лицето на актерката не изгледа на никаков начин обележано со модринки или отоци.

Прашањето поврзано со 7-те милиони долари

Најжестоката дискусија меѓу Амбер Херд и Камила Васкез беше токму полемиката околу 7-те милиони долари што ги доби актерката за договорот по разводот од Џони Деп. Милиони кои требаше да бидат донирани и подеднакво поделени меѓу Американската унија за граѓански слободи и детската болница во Калифорнија. Пари кои всушност никогаш не биле донирани на предметните субјекти. Прашањата и одговорите главно се вртеа околу употребата на два термина: залог (обврска за донирање) и донација (вистинска донација). Херд прецизирала дека за неа двата поима имаат исто значење, но Васкез прецизирала дека двата збора не се синоними. Резултатот сепак, останал непроменет, односно парите никогаш не биле донирани во добротворни цели.

Слични објави

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо

Славчо Попоски најавува нестабилност со пороен дожд

Еспресо
Се вчитува....