7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Поинтензивни врнежи и снег, еве кога и каде ќе има!

– Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од источен и од југоисточен правец. Во југоисточните предели ќе има услови за слаби локални врнежи од дожд, додека температурите ќе се искачуваат во интервалот од 6 до 11 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 9 степени.

Потоа утре ќе се задржи променливо облачно и релативно суво време, додека од петок па за време на викендот, под влијание на влажен воздушен бран ќе има повремени врнежи од дожд, кој особено во западните предели ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ. На повисоките планини ќе има врнежи од снег, а ќе дува и умерен до засилен ветер од јужен и од југоисточен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 8 до 13 степени, додека за време на викендто и тоа поради јужното воздушно струење, истите ќе бидат нешто повисоки и ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 17 степени.

Слични објави

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.
Се вчитува....