18:27 - 20 април, 2024

Ознака : Зголемување на заболени

Здравје

Бројот на заболени од морбили на глобално ниво зголемен четирипати

Igor
Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека бројот на заболени од мали сипаници ширум светот во првите три месеци од 2019 година се зголемил четирипати во...