16.8 C
Скопје
22:19 - 29 мај, 2024

Ознака : валентина андонова

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдерЦвеќе

(Фото) „Секој ден по неколку пати поминувам покрај секое цвеќе посебно“: Цветната приказна на Валентина Андонова

Ј.К.Д
Разговараме со Валентина Андонова, родена во Велес, во едно од најстарите и најпознатите маала на градот, Којник. – Родната куќа беше правена по онаа турска...