24.8 C
Скопје
12:43 - 25 мај, 2024

Ознака : трет ден

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СТАРИ ВЕРУВАЊА: На третиот ден Божиќ направете ги овие работи и цела година ќе имате среќа, мир и радост!

Еспресо
Православните верници го слават Божиќ полни три дена, а секој има свое име. По календарoт на обичаи, куќата не се чисти три дена, особено не...