10.8 C
Скопје
04:33 - 23 мај, 2024

Ознака : топли денови

Здрави навикиЗдравје

Висок крвен притисок во топлите денови: Дишете длабоко и практикувајте прошетки и храна богата со калиум

М. Р.
Високиот крвен притисок го зголемува ризикот од водечките „убијци“ како што се срцев удар и мозочен удар, како и аневризми, когнитивниот пад и откажување на...