17.8 C
Скопје
05:39 - 20 мај, 2024

Ознака : теператури

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Зошто ни се случуваат страшни горештини: Допрва не чека пекол, а во 2024 топлината на Земјата ќе достигне сосема ново ниво!

Еспресо
2023 година соборува температурни рекорди, а истражувачите сугерираат дека тоа не е граница – веќе следната година човештвото ќе се соочи со пеколни горештини. Глобалното...