4.8 C
Скопје
03:12 - 21 април, 2024

Ознака : шминкерка

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

РАЗГОВОР СО ЕЛЕНА АТАНАСОСКА, дизајнерка на накит, шминкерка, декоратерка: Купувајќи парче накит, купувате парче душа

Наташа Мустафа
Елена Атанасоска е дизајнерка на накит, шминкерка и декоратерка со иста страст посветена на своите три љубови. Но, има ли сепак нешто што најмногу ѝ...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

ЛОКУМЧЕ: Охриѓанката Маја Јанеска, светска а наша! Славата и парите никогаш не ѝ удрија во глава! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Еспресо
Охриѓанката Маја Јанеска, популарна мејк-ап артистка, деновиве ужива на турските плажи. По долгогодишниот престој во Танзанија каде што ги усовршуваше шминкерските вештини, Маја се врати...