14.8 C
Скопје
11:02 - 2 јуни, 2023

Ознака : Саве Митева

Слајдер Цвеќе

(Фото) Дворчето на Саве е атракција во Германија: „Ги сакам цвеќињата, ги сакам и луѓето“

Ј.К.Д
Разговараме со струмичанката Саве Митева на нашата омилена тема – цвеќињата. Саве е од Муртино, а нејзиниот сопруг од Босилово. Од пред седум години тие...