Ознака : рубикон

Ви Препорачуваме Лајфстајл Ретро

Операција „Рубикон“: Како Југославија ја открила наjголемата шпионска афера во историјата

Еспресо
Во операцијата „Рубикон“ западните тајни служби со децении го шпионирале половина свет. Тоа неодамна го открија новинарите, но сè уште многу детали се непознати. Југославија...