7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Ознака : ридли скот

Слајдер Сцена Филм и ТВ

20 ГОДИНИ ПОДОЦНА: Ќе се снима продолжение на „Гладијатор“

Еспресо
Ќе се снима продолжение на филмот „Гладијатор“, пренесува „Independent“. „Веќе имам напишано сценарио за да го продолжам филмот. Штом ќе завршам со работа на филмот...