7.8 C
Скопје
20:06 - 20 февруари, 2024

Ознака : марсело пералта

Лајфстајл

Светот се простува со саксофонистот Марсело Пералтa (ВИДЕО)

Еспресо
Минатиот четврток, на неговиот роденден, Марсело Пералтa бил примен во болница, и тогаш докторите откриле дека е заразен со коронавирус. Аргентискиот саксофонист Марсело Пералтa почина...