10.8 C
Скопје
05:46 - 23 мај, 2024

Ознака : маласадас

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО ХАВАИ: „Маласада“- Хавајски крофни

Еспресо
Маласада се традиционални португалски крофни направени од јајца, брашно, шеќер и млеко. Понекогаш се зачинуваат со цимет или шеќер. Оригиналните португалски маласади немаат дупки или...