15.8 C
Скопје
07:10 - 22 мај, 2024

Ознака : лука блек

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Лук Блек за првпат проговори по Евровизија: „Не беше најдобар резултат, но…“ 

Еспресо
Лук Блек ја претставуваше Србија на „Евровизија“ минатата недела во Ливерпул и го зазеде 24. место со песната „Само ми се спава“. Сега се огласи...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Лука Блек ќе ја претставува Србија на Евровизија во Ливерпул: „Не знам што да кажам, да дојдам при себе, па ќе бидам поразговорлив“

еспресо
„Луѓе, навистина не знам што да кажам, кога ќе дојдам при себе ќе бидам малку поелоквентен“, изјави Лука Блек синоќа по победата на изборот за...