14.8 C
Скопје
06:56 - 25 мај, 2024

Ознака : Љац

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Прерано си замина Владимир Ендровски – Љац: Остана огромна празнина која ја исполнуваше со карактеристичниот излив на емоции

Еспресо
Замина глумецот Владимир Ендровски, ненадминливиот актер и препознатлив лик на театарската сцена и телевизискиот/филмски екран – единствениот Љац, веста ја пренесе МНТ.  „На сцената на...