22.8 C
Скопје
17:41 - 30 мај, 2024

Ознака : колумбиска мисица

Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

По тешката борба со ракот на 34-годишна возраст почина колумбиска мисица и актерка

Еспресо
Колумбиската актерка и модел, Алехандра Вилафање, почина по тешко боледување на 34-годишна возраст. Таа се бореше со ракот, а во мај објави дека започнува со...