19.8 C
Скопје
19:09 - 30 мај, 2024

По тешката борба со ракот на 34-годишна возраст почина колумбиска мисица и актерка

Колумбиската актерка и модел, Алехандра Вилафање, почина по тешко боледување на 34-годишна возраст. Таа се бореше со ракот, а во мај објави дека започнува со лекување.

Актерката потоа отишла на хемотерапија, а најавила дека ќе паузира и ќе се повлече на одредено време од светот на глумата.

Алехандра, која има над 220.000 следбеници на Инстаграм, глумеше во бројни теленовели како „La Nieta Elegida“ и „Always a Witch“ во нејзината родна Колумбија, а во 2014 година победи и на изборот за Мис Колумбија.

Слични објави

Никол Кидман во жешка сцена со 20 години помлад актер: Откако уринираше врз него, повторно заедно во бурна афера

Еспресо

Насмеани од шестка до шестка: Вељко Ражнатовиќ објави семејна фотографија од тајната венчавка на Анастасија

Еспресо

Здравко Чолиќ денес полни 73 години: Целиот свој успех ѝ го должи на една жена

Еспресо

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо
Се вчитува....