5.8 C
Скопје
22:19 - 6 декември, 2023

(Фото) Џејми Оливер отвора ресторан во Србија: Ве повикува да му се придружите

Еден од најпознатите готвачи во светот, Џејми Оливер, наскоро ќе го отвори својот прв ресторан во Србија, поточно во белградската населба Белград на вода.

Ресторанот „Џејмис Италијан“ („Jamie’s Italian“) е дел од познатиот ланец ресторани на Џејми Оливер, наменети за љубителите на италијанската кујна.

„’Џејмис Италијан’ доаѓа во Белград и бара ентузијастички, тимски играчи кои се подготвени да ја споделат својата страст со колегите и гостите. Доколку се препознаете во овој опис и сакате да бидете дел од нешто посебно, би сакале да ве запознаеме! Организираме отворен ден за регрутирање во Белград, на 9 ноември годинава! Дојдете да го запознаете брендот ‘Џејмис Италијан’ и аплицирајте за позициите за кои сте заинтересирани. Понесете го вашето си-ви со себе“, пишува на на инстаграм-профил на белградскиот ресторан, кој сѐ уште не знае кога ќе биде отворен.

Фото: Инстаграм/„Џејмис Италијан“

Според податоците од официјалната веб-страница на овој ланец ресторан, покрај Србија, наведени се и рестораните во Бразил, Кипар, Унгарија, Индија, Ирска, Португалија, Катар, Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати.

Инаку, Џејмс „Џејми“ Оливер е британски готвач и сопственик на ресторани, познат и по неговите телевизиски емисии за храна, како и по книгите за готвење, а и по неговата кампања за подобра едукација за храната.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....