5.8 C
Скопје
21:16 - 6 декември, 2023

Том Брејди и Ирина Шајк завршија со „пријателски односи“: Зошто нивната врска не беше ништо повеќе од тримесечен флерт?

37-годишната манекенка и 46-годишната поранешна ѕвезда на НФЛ завршија со „пријателски“ односи.

И Ирина и Брејди остануваат сингл и на пазарот, по разводот на фудбалерот со Жизел Бундхен, додека Шајк неодамна е разделен од глумецот Бредли Купер.

instagram

И двајцата атрактивни луѓе со значаен статус на славна личност, разбирливо е зошто се зближиле, но зошто нивната врска не стана ништо повеќе од тримесечно флертување?

„И двајцата продолжуваат да имаат обврски и стануваше се потешко да се биде во ист град во исто време“, изјави извор за People. „Ирина беше многу привлечена од Том. Таа сакаше да излегува со него. Неговата целосна личност ја возбуди“.

Друг извор, кој исто така зборуваше за People, го поткрепи првото тврдење, велејќи: „Нема драма, туку само така испадна“.

Парот беше забележан заедно неколку пати по средбата на свадбата на Џо Нахмад со Медисон Хедрик, според PageSix.com, дури и отидоа на патување заедно во Лондон во август и повторно поминаа време заедно во Лос Анџелес.

Извор за Брејди изјави за Page Six дека тој „не е заинтересиран да биде сериозен во романтична врска“ со никого во овој момент, додавајќи: „Неговите приоритети се неговите деца и неговите деловни интереси. Ќе има повеќе супермодели во иднина“.

Во меѓувреме, поранешниот партнер на Ирина, глумецот Бредли Купер се повеќе време поминува со колешката на Ирина, супермоделката Џиџи Хадид. Парот беше неколку пати „уловен“ во романтични мигови на различни локации, и во Њујорк, и покрај тоа што дента врнело дожд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Backgrid (@backgrid_usa)

Врската на Бредли и Хадид за првпат беше обелоденета  вечерата во Виа Карота на 5 октомври, а денес е извесно дека оваа романса може да прерасне во плодна врска помеѓу 48-годишниот глумец и 28-годишната моделка.

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....