21.8 C
Скопје
00:50 - 18 јуни, 2024

Ознака : Кинески научниц

ЛајфстајлСекојдневие

Кинески научници тврдат дека можеби стапиле во контакт со вонземјани

Еспресо
Кинeскиот државен журнал Science and Technology Daily објави дека кинескиот џиновски телескоп Sky Eye можеби забележал знаци на вонземски цивилизации. Но, во контроверзен пресврт сензационалната...