20.8 C
Скопје
01:17 - 18 јуни, 2024

Ознака : кинеска супа

Дестинации и Дегустации

Кинеска супа со јајца (РЕЦЕПТ)

Igor
Оваа супа има лесен и освежувачки вкус, а најдобра е кога се служи топла. Потребни состојки: Еден литар пилешка супа без тестенини Мала чашка соја...