25.8 C
Скопје
09:53 - 24 јуни, 2024

Ознака : кетрин хепберн

Ви ПрепорачувамеСветСцена

„Добрите девојки одат во рајот, лошите одат секаде“: Славната Кетрин Хепберн две децении била во врска со оженет маж!

Еспресо
Славната актерка Кетрин Хепберн била второто дете од шест на хирург и ангажирана избирачка, кои го поттикнувале развојот на своите деца во секоја смисла. Уште...