36.8 C
Скопје
18:11 - 18 јуни, 2024

Ознака : кемал монтено

БалканСлајдерСцена

(ВИДЕО) Стиховите ги напишал во војска, а песната ја отпеал за неродениот син: Една од најубавите балади крие неверојатна приказна

Еспресо
Легендарниот кантавтор и пејач Кемал Монтено со сопругата Бранка бил во брак повеќе од 40 години. Се запознале кога тој имал 18, а таа 16...