24.8 C
Скопје
04:14 - 23 јуни, 2024

Ознака : кантрел

Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Роден е главниот текстописец на „Alice in chains“, Иги Поп издаде деби албум со Дејвид Боуви и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Токму на денешен ден рокерот Иги Поп ја започна својата соло кариера, издавајќи деби албум кој го продуцираше легендарниот Дејвид Боуви, а кој оствари огромен...