36.8 C
Скопје
16:41 - 18 јуни, 2024

Ознака : југословенки

UncategorizedРетроСлајдер

(ВИДЕО) Eротски филм што ги шокираше Југословенките: Како Швеѓанките ја донесоа сексуалната револуција во Југославија

Еспресо
Август 1969 година, на телевизиските екрани низ Југославија тогаш за првпат се појави гола жена. Првиот филм на шведскиот режисер Арне Матсон кој Југославија го...