Ознака : Икиар Итуњо

Ви Препорачуваме Свет

Уште една славна личност заболе од корона: Ѕвездата од хит-серијата „Куќа од хартија“ е позитивна на вирусот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Уште една позната личност заболе од коронавирус. Во прашање е актерката Икиар Итуњо, која го игра ликот на професорката во хит серијата „Куќа од хартија“...