33.8 C
Скопје
19:12 - 22 јули, 2024

Ознака : „Форбс“

СветСлајдерСцена

(Фото) Од Албанија „летна“ за Франција: Рита Ора во бесна гардероба позира во луксузен ски центар

Еспресо
Британската пејачка Рита Ора, која неодамна зеде и албанско држјавјанство, објави серија фотографии направени во ски-центар во Франција. Фотографиите ги сподели на социјалните мрежи. 32-годишната...
ЕспресоСлајдер

„Форбс“ објави колку заработува најпопуларниот јутјубер во светот

Еспресо
Џими Доналдсон, којшто е познат како „MrBeast“ на Јутјуб, стана најпретплатениот создавач на оригинална содржина на оваа платформа. Имено, тој го надмина својот колега Феликс...