19.8 C
Скопје
07:41 - 24 јуни, 2024

Ознака : дик ван дајк

СветСлајдерСцена

Сериозна сообраќајка на легендарниот глумец Дик Ван Дајк (97): Удрил со автомобилот во порта

М.П
Легендарната ТВ ѕвезда Дик Ван Дајк е повреден откако удрил со својот Лексус во Малибу кога изгубил контрола над возилото. Автомобилот на 97-годишниот актер се...