10.8 C
Скопје
01:28 - 15 април, 2024

Ознака : џинче

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва со дечињата: На претставата „Џинче“ во Театар за сенки и облаци

М.П
Вечерва во Театар за сенки и облаци, со почеток од 19 часот игра претставата „ЏИНче“. Се работи за детска театарска претстава со сенки и Џин кој е избркан од нивниот свет. Станува збор за претстава за искрено...