19.8 C
Скопје
01:40 - 18 јуни, 2024

Ознака : чоколаден колач

Секојдневие

КАКО ОД СЛАТКАРНИЦА: Чоколаден колач со три состојки

Igor
Состојки: 4 јајца 300 гр чоколадо Овошје по избор Подготовка: Загрејте ја рерната на 170 степени. На пареа стопете 200 гр чоколадо. Одвојте ги белките...