24.8 C
Скопје
08:19 - 13 јуни, 2024

Ознака : чеченија

ЕспресоСлајдер

Кадиров ги праќа трите малолетни сина да се борат во Украина: „Дојде време да се докажат во вистинска борба, а јас само ја поздравувам нивната желба“

Еспресо
Шефот на руската автономна република, Рамзан Кадиров ги праќа своите два малолетни сина да се борат во Украина. Кадиров, познат и како „Чеченскиот ѓавол“, одговори...