21.8 C
Скопје
00:55 - 18 јуни, 2024

Ознака : чарлин чаплин

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетро

Последниот филм на Чаплин „Модерни времиња“ бил силна критика на власта! (ВИДЕО)

Еспресо
Филмот на Чаплин е коментар на тешките можности со кои многу луѓе се соочиле за време на Големата депресија, која според Чаплин, направила модерна индустријализација....