18:17 - 20 април, 2024

Ознака : Боби Андонов

Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) „Горд сум што сум Македонец“: Боби Андонов ја испеа антологиската „Јовано, Јованке“

Еспресо
Пејачот Боби Андонов (29), кој е роден во Австралија и има македонско потекло, направи моќна преработка на традиционалната македонска песна „Јовано, Јованке“ и уште еднаш...