8.8 C
Скопје
03:48 - 28 февруари, 2024

Ознака : асоцијации

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

АСОЦИЈАЦИИ СО САША ШОТАРОВСКИ: Оксиморон е денес нова единица мерка

Ј.К.Д
Саша Шотаровски, сопственик на бројни култни кафулиња во Скопје, а денес на „Бифе Тафталиџе“, тафталиџанец со „тапија“, ни зборува за Скопје пред „добрите да ги...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниНаши ФациСлајдерСцена

АСОЦИЈАЦИИ СО ИРЕНА СПИРОВСКА: Кој умее да препознае убавина и таму каде што другите не ја гледаат, тој има убава душа!

Ј.К.Д
Познатата водителка Ирена Спировска скоро 30 години ја гледаме на телевизиските екрани. Почетоците на нејзината телевизиска кариера беа во Македонската радиотелевизија, ја помниме и како...