38.8 C
Скопје
16:39 - 19 јули, 2024

Ознака : 45 години

БалканСлајдерСцена

ПО 45 ГОДИНИ СЕ РАСПАЃА КУЛТНАТА РОК-ГРУПА „ПРЉАВО КАЗАЛИШТЕ“: Причина – несогласување меѓу основачите на бендот!

Еспресо
Хрватската рок-група „Прљаво казалиште“ се распаѓа по 45 години постоење, пишува „Јутарњи лист“. Главната причина за распадот се несогласувањата меѓу основачите, пејачот Јасенко Хоура и...