36.8 C
Скопје
19:10 - 15 јули, 2024

Ознака : 100 ка

СветСлајдерСцена

(ФОТО) БЕТИ ВАЈТ СЕ ПОДГОТВУВА ДА ГО ПРОСЛАВИ СВОЈОТ 100-ТИ РОДЕНДЕН НА ЛЕГЕНДАРЕН НАЧИН: Сите сме поканети!

А.Б.
На Бети Вајт се подготвува возбудлива прослава! Бети Вајт ќе наполни 100 години и ќе прослави на голем начин. Вајт, поранешната „Golden Girl“ и национално...