Бидете сензуални и впечатливи и во летните месеци

Во летниот период кога кожата е изложена на сончевите зраци, шминката создава непријатност за женскиот пол. Потењето на кожата не е во склад со производите за убавина.

За нашите дами нудиме практични совети, како да изгледаат убаво и во текот на летото.

– Пудрите со мат изглед се одлични за летните месеци, а во исто време го намалуваат сјајот на кожата.
– Тонираната крема со заштитен фактор, ја негува кожата од силните УВ зраци од сонцето. Меѓу другото, ги покрива неправилностите на лицето.
– Кремастите сенки со кафена или сива боја даваат природен изглед. Розевата боја или нежната портокалова во текот на денот, овозможуваат свежина на лицето.
– Водоотпорна маскара, нанесена во мали количини. Со неа можете да пливате, а нема да се размачка ниту од пот.
– За образите бронзер во летните денови. Нанесете го под јаболчниците со што се изразува линијата на образот. Доколку имате сè уште неисончан тен, можете да употребите потемна боја на бронзер. Доколку пак сте сончани, руменилото е добар избор за осветлување на Вашето лице.
– Сјај во бојата на усните или балзам со заштитен фактор. За да не бидат пренагласени усните, додадете хидратантен балзам. Со тенок слој на хартиено шамивче соберете ја поголемата количина, така ќе добиете природен изглед.

Слични објави

Ирина Шајк се соблече во минијатурни бикини и покажа тело како од бајките! (ФОТО)

Igor

Мода за жените после 40: Како да изгледате префинето, модерно и отмено, но целосно пристојно! (ФОТО)

Igor

Сестрата на Амал Клуни заработува од коронавирусот, дизајнира маски за лице

Еспресо

Кралицата Летиција модна икона – Жена која знае како да го носи апсолутно секое парче облека (ФОТО)

Igor

Сакате да ги отстраните вештачките трепки, а салоните не работат? Еве што можете да направите во домот!

Еспресо

Наоми Кембл доминираше во трендот кој ќе го освои летото!

Еспресо

Остави Коментар

четири − два =

Слични објави

Ирина Шајк во фустан кој мами воздишки! (ФОТО)

Igor

Виолетовата е дефинитивно нејзината боја: Кејт Мидлтон во никогаш подобро издание (ФОТО)

Igor

Кански фестивал: Каде што е црвениот тепих, таму се и најубавите тоалети (ВИДЕО)

Igor

Ова се најпосакуваните чизми оваа есен! (ФОТО)

Igor

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ! Овие сукњи ќе бидат најголем хит на есента!

Igor

Мини сукња: Како да ја комбинирате за да изгледате ОДЛИЧНО во секоја прилика (ФОТО)

Igor