26.8 C
Скопје
14:49 - 21 мај, 2024

„Фала Богу што сум жива“: Познатата фолкерка доживеа тешка сообраќајка, објавени сликите од автомобилот

Младата српска пејачка Александра Младеновиќ (29) е повредена во сообраќајна несреќа во Белград.

Таа се судрила со автобус, кој удрил во левата страна од нејзиниот автомобил, а „Курир“ објави фотографии од местото на несреќата.

„Кога се случи несреќата бев сама во автомобилот, се се случи во близина на зградата во која живеам. Не се сеќавам на ништо од шокот. Благодарна сум на Бога што останав жива и тоа ми е најважно во овој момент. Сега сум дома и се опоравувам“, изјави Младеновиќ за српските медиуми.

По судирот, пејачката била пренесена во болница, каде ѝ биле констатирани исчашување и повреда на левата нога.

Слични објави

(Видео) Никола Роквиќ утре пристигнува до целта: Пејачот откри колку милиони собра

Еспресо

Милионерите од српската естрада! Цеца заработува милиони, но и ги троши: Еве кој е најбогат

Еспресо

(Видео) Кејт Мидлтон почна да снима филм: Јавноста шокирана од потезите на принцезата

еспресо

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 21 мај: За девиците иритација, за скорпиите несогласувања со саканите

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Се вчитува....