24.8 C
Скопје
17:41 - 25 јуни, 2024

Започнете ја пролетта убави, витки и полни со енергија: Што е неинвазивна липосукција и зошто треба да ѝ верувате

Методот на неинвазивна липосукција дава ефикасно губење на тежината, елиминација на масните наслаги на посакуваните области, регенеративен ефект и одржување на резултатот – посакуваната телесна тежна.

Неинвазивна липосукција или Липосукциска исхрана – ЛипоДиет (LipoDiet) е популарна и ефикасна диетотерапија со ефект на липосукција базирана на употреба на аминокиселини за согорување маснотии, витаминско-минерален комплекс и био-влакна на глукоманан.

Ја моделира силуетата без трауматизирање на телото, без анестезија и интервенции, без рехабилитација и компликации.

Методот на неинвазивна липосукција дава:

– ефикасно губење на тежината

– елиминација на масните наслаги на посакуваните области

– лековит ефект и одржување на резултатот

Како се применува?

14 дена – засилено моделирање на силуетата, потоа – премин во фаза на одржување заснована на липодиетска исхрана. Освен како програма за слабеење, липосукциската исхрана се докажа и како велнес, терапевтски метод.

Програмата за неинвазивна липосукција е индивидуална која е дизајнирана строго за вас:

– индивидуална количина на протеини и заситени масти од животинско и растително потекло

– одредена група на зеленчук

– потврден режим на пиење течности и

– аминокиселини кои помагаат во забрзано согорување на мастите.

➔ Липо Алфа (LipoAlpha) – пијалок, активни амино киселини базирани на концентрат од протеин од сурутка со додаток на глукоманан, таурин, калиум цитрат, трикалциум фосфат, витамини Б6, Б12, цинк и засладувач сукралоза..

➔ Липо Бета (LipoBeta) – капсули, активни амино киселини (Л цитрулин, Л орнитин-алфа-кетоглуторатат, Л изолеуцин и Л триптофан).

И „Липо алфа“ и „Липо бета“ се произведуваат во Германија според највисоки стандарди, а регистрирани се како додаток во исхраната во надлежните институции во Република Македонија.

Како делува глукомананот?

Нема да гладувате: глукоманан ќе обезбеди чувство на ситост пред главниот оброк во првата фаза од липосукциската програма.

Но што претставува тој? Растителни влакна добиени од азиското растение Amorphophallus konjac кое со векови се користи во традиционалната кинеска медицина како средство за детоксикација. Глукоманан се состои од долги синџири на молекули на сложени јагленохидрати кои припаѓаат на групата на диетални влакна. Кога е во контакт со вода, глукоманан натекува и зафаќа значителен волумен во желудникот. Ова резултира со чувство на ситост. Глукомананот е признат од Европската агенција за безбедност на храната (EFSA) како научно докажано дека промовира губење на тежината и регулирање на холестеролот, а одобрен е и од Управата за храна и лекови на САД (FDA).

Имено, липосукциската исхрана се заснова на апсолутно безбедни и хипоалергични додатоци во ихраната – производи со највисок европски квалитет.

Резултатите од неинвазивната липосукција се:

– губење на 7 – 10 % од почетната телесна тежина.

– ослободување од салото и мастите на критичните зони: стомак, половина, колкови, рамења и други критични области.

– регенерација на телото

Резултатот е загарантиран! Повеќе од 95% од пациентите ги постигнуваат посакуваните резултати во текот на програмата. Повеќе од 98% – ја зачувуваат постигнатата телесна тежина на крајот од програмата. Неуспехот да се постигне резултат може да се должи само и единствено на непочитување на медицинските препораки и отстапување од програмата.

Закажете бесплатен совет и консултација во „Липо диет“ центарот на „International Health“ – Скопје (на улица „Димитрие Чуповски“ број 22, спроти поранешен „Мекдоналдс“) или јавете се на телефоните 02 3151714, 070 535033. Протоколот за слабеење може да го нарачате и на домашна адреса.

Фото-Аверел

Комерцијален текст.

 

Слични објави

„Мојот развод е мојата најголема победа“: Јована Јеремиќ искрено за бракот со српскиот политичар

Еспресо

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

еспресо

(Видео) Длабоко деколте и шлиц до колкот: Ќерката на Харис Џиновиќ во никогаш попровокативно издание

Еспресо

(Фото) Ситно брои до породувањето: Бремената водителка на „Ѕвездите на Гранд“ живее во невиден луксуз

Еспресо

(Видео) Девојките не му даваат мир на убавиот син на Драгана Мирковиќ: Се појави снимка од клубот, еве како реагира Марко…

Еспресо

(Видео) Здравко Чолиќ ги остави сите подзинати: „Каква енергија за човек кој има 73 години“

еспресо
Се вчитува....